E-Likit Nedir?

Terim olarak çok sık karşımıza çıkan e-likit terimi kısaca elektrikli sigaralar için özel olarak tasarlanmış elektronik sıvı anlamında kullanılır. Yeni dönemin trendleri arasında yer alan bu sigaralar herkes tarafından bilindiği gibi tütün tiryakilerine sigarayı bıraktırabilmek amacı ile tasarlanıp piyasaya sürülmüştür. Bu yüzden amacından saptırılmadan bağımlılık derecesine bağlı olarak uygun seviyeden başlanılmalı ve nikotin dozu düşürülerek azaltılmalıdır, tamamen nikotin kullanımı bırakıldıktan sonra sadece meyve veya diğer aroma çeşitleri olarak kullanılabilir. Nikotin bağımlılığı azaldıktan sonra özellikle nikotinli aromaları kullanmayı bırakmalısınız, bunun yerine tatları ve kokuları bakımdan çeşitli aromalar ile zenginleştirilmiş sıvıları kullanabilirsiniz. Her zevke ve kesime hitap eden çeşitli içecek, tütün meyve ve diğer bilindik tatların lezzetlerini elektronik sigaralarınızda bulabilmeniz mümkün.

Elektronik Sıvı Nasıl Devreye Girer

Elektronik sigara likit olarak bilinen bu sıvılar bazı firmalar dahilinde özel olarak bu tip cihazlar için üretilen sıvılar mekanizma içerisinde yer alan atomizer isimli parça sayesinde devreye girer ve kullanıcıya içerisindeki özün tadı ile birlikte buhar verilmesini sağlar. Yani elektronik sıvı seçiminde oldukça titiz davranılmasında fayda var, bilinen marka ve tatlarla kullanılmaya başlanılmalıdır. Elektrikli sigaralarda atomizer parçası bir nevi güç kaynağı ya da tetikleyici görevini üstlenir, sıvıyı buharlaştırırken aynı zamanda da gerçek bir sigara görünümü veren led ışıklarının yanmasını da sağlar.

Neden Elektronik Sigara

Her şeyden önce içerisinde diğer tütün sigarasında yer alan kansorajen maddeleri ve diğer zehir etkenleri bulunmadığı için çıkan buharının bile zararsız olmasından dolayı daha iyidir. Elektronik sigara ilk tanınmaya başladığında tüm yenilikler gibi öncelikle yadırgansa da şimdilerde kullanıcı sayısı binlere çıkartmış durumdadır. Temin edilebilme durumuna gelirsek genel olarak internet üzerinden alışverişleri yapılmakta olup bilinen birkaç markaların resmi sitelerinin nadir yerlerde bayiliklerinden de elde edilebilir. Tabi ki satın alırken belirli kullanımlıkların yerine doldurabilir tank haznesi olan cihazları seçerseniz daha da fazla ekonomi sağlamış olursunuz. İlk satın alanlar için fiyatı biraz pahalı olsa da her gün verdiğiniz tütün sigarasına verdiğiniz parayı aylık bazında düşünürseniz arada ki farkı görebilirsiniz.

 

Bu içerik 11.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 258 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler