E-Sigaranın Çalışma Prensibi Nasıldır?

E-Sigara

E–Sigara sigarayı bırakmak isteyen kişilere yardımcı olmak amaçlı üretilen sigaranın kokusu ve dumanı gibi özelliklerini de barındıran olarak üretilmiş bir tür simülatördür. Simülatörden çıkan koku ve duman, sigaranın kötü kokan ve zarar veren dumanı gibi değildir. Dışarıya su buharı verir ve bu su buharı duman oluşturmaktadır. Ayrıca dışarı su buharı verdiği için pasif içicilik düzeyini sıfıra yaklaştırmıştır. Dolayısıyla sigaranın birçok olumsuz etkilerinden de insanları uzak tutmaktadır.

E-Sigaranın Çalışma Prensibi Nasıldır?

E-Sigara dumanı olmayan ve buharlaştırıcı özelliği bulunan bir cihaz olup E-Sigaranın çalışma prensibi gayet basittir. Hava sensörü sigaranın bir ucundan içeri hava çekildiğinde bunu fark ederek entegre halindeki devreye iletir. Bunun üzerine devreyi güce açar ve cihazın atomizer denilen bölümünde bulunan yüksek frekanslı olan titreşim kısmını devreye sokar. Devre kısmında bulunan tel çabucak ısınır ve cihazın içinde bulunan temas halindeki sıvıyı buharlaştırır. Bu sayede soğuk bir buhar meydana gelir. Çekilmekte olan hava soğuk buhar ile birleşir. E-Sigaranın çalışma prensibi kısaca böyledir.  Ortalamanın üzerinde sigara içenler kullanılma uygun olan modeller EGO Ce6 ve EGO Ce9 modelleridir.

Ego Ce6

E-Sigara modellerinden olan EGO Ce6 Selin en çok tutan modeli olarak ön plana çıkar. Milyonlarca satış rakamına ulaşmış olan modelin atomizer ve temizlenebilmektedir. Atomize içerisinde 1.6 mililitre likit alabilmektedir. Fitil yapısı EGO ce4 ve EGO ce5 e göre çok daha fazla geliştirilmiş olup EGO Ce6’da duman yoğunluğunu çok rahat fark edebilirsiniz. EGO Ce5 modelinde olduğu gibi EGO Ce6’nın fitilleri değiştirilebilmektedir.

Ego Ce9

EGO Ce9 modeli EGO Ce6 modelinin yenilenmiş ve daha gelişmiş bir versiyonu olup; günde en az iki paket ve üzeri sigara içen kişilerin kullanımı için uygun olan modeldir. Atomizeri diğer modellerden daha büyük ve daha fazla gelişmiştir. Temizlenebilir atomizeri uzun bir süre likit doldurulmadan da kullanılabilmektedir. Fitilleri dumanı daha fazla hissedebilmeniz için daha da kalınlaştırılmış olup EGO Ce9 modelinin fitili EGO Ce5 ve EGO Ce6 e-sigara modelleri gibi  değiştirilebilmektedir.

Bu içerik 29.06.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 199 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler